#11654 | 2018-07-18 Kraków, Poland

Architekt Techniczny i Infrastrukturalny

INFORMACJE O PROJEKCIE:
  • Branża: Bankowość
  • Miejsce Pracy: Kraków
  • Start: ASAP
  • Czas trwania: 6 m-cy +
  • Typ zatrudnienia: B2B
  • Stawka: do 1000 zł/dzień

ROLA W PROJEKCIE
Zadania ogólne dotyczące dokumentowania architektury oraz definiowania jej stanu docelowego i standardów

Osoba będąca na tym stanowisku:
  • Uczestniczy w przygotowywaniu reguł decyzyjnych dotyczących zmian wprowadzanych w architekturze technicznej Banku, stosuje uzgodnione kryteria podczas prac nad przygotowywaniem wszelkich rekomendacji;
  • Stosuje zgodne z Grupowymi lokalne modele referencyjne służące do opisu warstwy technicznej i infrastrukturalnej architektury;
  • Bierze udział w pracach nad rozszerzeniem repozytorium architektonicznego Banku;
  • Utrzymuje aktualność danych w repozytorium w części związanej z warstwą techniczną;
  • Tworzy i utrzymuje listę używanych pojęć architektonicznych, upowszechnia wiedzę dotyczącą stosowanego języka;
  • Utrzymuje referencyjną listę standardów technicznych Banku;
  • Opracowuje i utrzymuje aktualność diagramów architektonicznych zgodnych z modelami referencyjnymi Grupy i lokalnymi;
  • Upowszechnia zasady i reguły architektury technicznej zgodne z zasadami i regułami.

Prace projektowe
  • Bierze udział w pracach grup projektowych w celu wypracowania specyfikacji technicznej i infrastruktury dla nowych i rozwijanych rozwiązań IT;
  • Współpracuje z jednostkami infrastrukturalnymi w celu budowy skalowalnej, efektywnej kosztowo i reużywanej infrastruktury Banku;
  • Stanowi wsparcie techniczne w grupach projektowych;
  • Przygotowuje modele architektury technicznej zgodne z rekomendacjami Grupy i dobrymi praktykami;
  • Współpracuje z innymi architektami, administratorami i pracownikami biura projektów podczas przygotowywania i dokumentowania propozycji architektury technicznej i infrastruktury wspierającej prace projektowe oraz rozwój architektury technicznej Banku;
  • Proponuje architekturę techniczną tymczasową dla projektów, w których występują zewnętrzne i wewnętrzne ograniczenia wskazując ich wpływ na istniejącą i docelową architekturę techniczną Banku;
  • Dokonuje oceny zgodności prac projektowych z przyjętymi normami, regułami i rekomendacjami;
  • Kieruje się koniecznością zapewnienia zgodności z obowiązującymi regułami, zasadami, standardami i dobrymi praktykami oraz koniecznością zapewnienia wysokiej jakości dostarczanych usług wspieranych budowanymi lub rozwijanymi rozwiązaniami informatycznymi realizującymi wymagania biznesowe.

Inne zadania:
  • Wykonuje analizy rozwiązań IT proponowanych na rynku szczególnie dla sektora finansowego, analizuje możliwości i zasadność wykorzystania tych rozwiązań w Banku;
  • Reprezentuje jednostkę organizacyjną na spotkaniach wymagających obecności i opinii architekta technicznego;
  • Rozwija wiedzę merytoryczną dotyczącą nowych technologii;
  • Uczestniczy w bieżących pracach Zespołu/Departamentu/Pionu.

WYMAGANIA:
  • Wykształcenie wyższe informatyczne;
  • Doświadczenie i wiedza: co najmniej 4 lata doświadczenia w branży finansowej lub w branży świadczącej usługi IT dla sektora bankowego w obszarze projektowania systemów informatycznych
  • Dobra znajomość metodologii zarządzania architekturą i ram architektonicznych TOGAF, ZACHMAN (wskazana znajomość grupowej metodologii EAGLE);
  • Dobra znajomość technologii informatycznych w co najmniej kilku obszarach - znajomość technologii integracji i tworzenia interfejsów (SOA, Web Services, Message Queues);
  • Doświadczenie w kiklu z następujących technologii (SOA, Java, .NET, EAI, Frameworks (Spring, hibernate, Angular), J2EE/JMS, baz danych (Oracle, MySQL, JDBC, SQL, PL/SQL) , XML);
  • Wiedza dotycząca infrastruktury (h/w i s/w);
  • Znajomość narzędzi i typowych modeli wspierających prace architekta;
  • Umiejętność współpracy z biznesem i IT;
  • Umiejętność definiowania i jasnego wyjaśniania reguł;
  • Umiejętność aktywnego słuchania;
  • Polski lub angielski – biegła znajomość w mowie i piśmie,
  • Angielski – dobra znajomość w mowie i piśmie.

MILE WIDZIANE:
  • Umiejętność jasnego prezentowania, argumentowania i przekonywania do pomysłów;
  • Bardzo dobra organizacja pracy.

OFERUJEMY:
  • Pełną wyzwań pracę w międzynarodowych zespołach.
  • Długoterminową współpracę przy różnych projektach.
  • Przejrzyste relacje zbudowane na zasadach fair play.
  • Pakiet Benefitów: Medicover, Multisport.

Start: ASAP
Lokalizacja: Kraków, Poland