#11655 | 2018-07-18 Kraków, Poland

Architekt Funkcjonalny

  • Branża: Finansowa / Bankowość.
  • Lokalizacja: Kraków.
  • Długość projektu: 6 miesięcy z możliwością przedłużenia.
  • Start: ASAP.
  • Współpraca typu: B2B.

GŁÓWNE ZADANIA:
  • Odpowiadanie za architekturę funkcjonalną wybranych obszarów biznesowych Banku.
  • Opracowywanie propozycji wykorzystania istniejącej architektury Banku oraz jej rozszerzenia w celu sprawnej realizacji wymagań biznesowych.
  • Opisywanie warstwy funkcjonalnej systemu informatycznego Banku zgodnie z językiem opisu Grupy (EAGLE) i przyjętym w Banku metamodelem repozytorium architektonicznego.
  • Upowszechnianie, zgodne z wytycznymi Grupy, reguły rozwoju architektury funkcjonalnej a także pryncypia architektoniczne i dobre praktyki.
  • Uczestniczenie w przygotowywaniu reguł decyzyjnych, dotyczących zmian wprowadzanych w architekturze Banku oraz stosowanie uzgodnionych kryteriów podczas prac nad przygotowywaniem wszelkich rekomendacji.
  • Udział w pracach nad rozszerzeniem repozytorium architektonicznego Banku.
  • Utrzymywanie aktualności danych w repozytorium w części związanej z warstwą funkcjonalną.
  • Utrzymywanie referencyjnej listy głównych elementów funkcjonalnych wchodzących w skład systemu informatycznego Banku.
  • Decydowanie o klasyfikacji nowych elementów na liście referencyjnej w oparciu o obowiązujące kryteria i informacje otrzymane od innych jednostek.
  • Opracowywanie i utrzymywanie aktualności diagramów architektonicznych zgodnych z modelami referencyjnymi Grupy i lokalnymi: w tym aplikacyjnego, funkcjonalnego i informacyjnego dla całego systemu informatycznego Banku.

PRACE PROJEKTOWE:
  • Analizowanie wpływu zmian planowanych w ramach nowych projektów na obowiązującą wizję docelowego stanu architektury Banku.
  • Proponowanie wyodrębnienia stanów architektur przejściowych, jeśli osiągnięcie rekomendowanego stanu docelowego dla danego obszaru nie jest możliwe w ramach analizowanego projektu z uwagi na bieżące ograniczenia (np. kosztowe lub terminowe).
  • Analizowanie wpływu zmian planowanych w ramach nowych projektów na architekturę funkcjonalną oraz wskazywanie ewentualnych konsekwencji planowanych zmian na istniejące rozwiązania.
  • Wskazywanie miejsca realizacji nowych procesów biznesowych w elementach systemu informatycznego.
  • Rekomendowanie konieczności budowy nowych komponentów jeśli istniejące rozwiązania nie są rekomendowanym miejscem realizacji nowych potrzeb biznesowych.
  • Proponowanie architektury funkcjonalnej dla projektów z uwzględnieniem zewnętrznych i wewnętrznych ograniczeń wskazując ich wpływ na istniejącą i docelową architekturę funkcjonalną Banku.

WYMAGANIA:
  • Co najmniej 4 lata doświadczenia w branży finansowej lub w branży świadczącej usługi IT dla sektora bankowego w obszarze projektowania systemów informatycznych.
  • Dobra znajomość metodologii zarządzania architekturą i ram architektonicznych TOGAF.
  • Dobra znajomość funkcjonalności systemów bankowych w co najmniej kilku obszarach biznesowych.
  • Doświadczenie w prowadzeniu projektów.
  • Dobra znajomość technologii IT.
  • Umiejętność dobrania odpowiednich do celu prezentacji typów schematów i raportów.
  • Znajomość narzędzi i typowych modeli wspierających prace architekta.
  • Umiejętność współpracy z biznesem oraz definiowania i jasnego wyjaśniania reguł.
  • Wysokie zdolności analityczne.
  • Umiejętność jasnego prezentowania, argumentowania i przekonywania do pomysłów.
  • Angielski – bardzo dobra znajomość w mowie i piśmie.

OFERUJEMY:
  • Międzynarodowe projekty prowadzone zgodnie ze skandynawską kulturą pracy.
  • Długofalową współpracę przy projektach z różnych branż.
  • Relacje oparte na zaufaniu i regułach fair play.
  • Benefity: karta Medicover, karta Multisport.

Start: ASAP
Czas trwania: 6 miesięcy z możliwością przedłużenia
Lokalizacja: Kraków, Poland

Jestem zainteresowany/a tym projektem!

Przeciągnij pliki aby móc je załączyć
Nic nie zostało załączone.
Przekazywanie: "{{uploadingFile.name}}" Załączono: "{{candidate.fileName}}"
Błąd przetwarzania "{{uploadErrFile.name}}". Dozwolone są następujące typy plików: ".pdf, .doc, .docx". Dostosuj swój plik i spróbuj ponownie. Plik musi być mniejszy niż {{uploadErrFile.$errorParam}}
Wybierz dokument
Popraw dane w tych polach, a następnie spróbuj przesłać ponownie

Formularz został wysłany.

Ważne: Jeśli uznamy, że jesteś odpowiednim kandydatem na to stanowisko, postaramy się z tobą jak najszybciej skontaktować. Twoje dane i CV nie zostaną przekazane klientowi bez twojej zgody.

Jeżeli masz pytania związane z tym projektem, skontaktuj się z nami:

Aneta Franczak
Junior Resource Consultant

Telefon+48 506 164 534