Projektant Hurtowni Danych BI (SAS)

Dla jednej z najbardziej prestiżowych firm z sektora ubezpieczeniowego poszukujemy Projektanta Hurtowni Danych BI (SAS).

Zakres obowiązków:

  • Udział w migracji obecnie istniejących procesów ETL na nową platformę Hurtowni Danych.
  • Tworzenie oraz wdrażanie rozwiązań w obszarze zaawansowanej analityki.
  • Ścisła współpraca z architektami, programistami, analitykami, użytkownikami końcowymi, właścicielami biznesowymi oraz konsultantami zewnętrznymi.
  • Uczestnictwo w testach sprawdzających systemy interfejsów oraz systemy analityczne.
  • Czynny udział w rozwoju Hurtowni Danych oraz systemów BI.
  • Tworzenie i aktualizacja dokumentacji utrzymywanych rozwiązań.

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe z zakresu informatyki lub matematyki.
  • Doświadczenie w projektowaniu i budowaniu systemów klasy DWH/BI (min. 2 lata).
  • Znajomości technologii i narzędzi z portfolio SAS Institute (obowiązkowo SAS DI, SAS EG).
  • Znajomość języków programowania SAS 4GL, SAS Macro Language.
  • Podstawowa znajomość języka programowania BASH lub SH.
  • Znajomości systemów operacyjnych klasy Unix/Linux.

Mile widziane:

  • Znajomość technologii SAS WRS, SAS VA lub podobnych.
  • Znajomość platformy Oracle Exadata.
  • Znajomość języków programowania SQL, PL/SQL.
  • Doświadczenie w tuningu aplikacji lub/i zapytań 4GL/SQL.

Oferujemy:

  • Możliwość zdobycia lub poszerzenia doświadczenia w branży finansów/ubezpieczeń.
  • Atrakcyjne wynagrodzenie uzależnione od posiadanych kompetencji i doświadczenia (model B2B).
  • Dofinansowanie karty Multisport oraz prywatnej opieki.

Start: 15.02.2017r.
Czas trwania: do 31.12.2018r.
Lokalizacja: Warszawa, Poland
Type: Freelance