Specjalista wsparcia Projektów PMO

INFORMACJE O PROJEKCIE:

Branża: Energetyka.
Lokalizacja: Praca w siedzibie klienta w Warszawie.
Język projektu: Polski.
Współpraca typu: B2B.
Start: ASAP.

ZADANIA:
  • Dokumentowanie i współpraca przy tworzeniu metodyki projektowej programu (opartej na Prince2)
  • Prowadzenie prezentacji i warsztatów z opracowanej metodyki dla Kierowników Projektów.
  • Wsparcie Kierowników Projektów we wdrażaniu metodyki projektowej programu w uruchamianych projektach.
  • Opracowanie szablonów dokumentów projektowych.
  • Wsparcie Kierowników Projektów w przygotowaniu dedykowanej dla projektu dokumentacji projektowej (Karta Projektu, plan Projektu, opisy produktów, opis pakietów prac do zlecenia).
  • Prace związane z zapewnieniem jakości w programie: przygotowanie list kontrolnych i innych narzędzi wspierających podnoszenie jakości, przeprowadzanie przeglądów, weryfikacja dokumentacji, propagowanie w zespole programu Dobrych Praktyk oraz innych standardów przyjętych w programie.

WYMAGANIA:
  • Minimum 5 lat doświadczenia zawodowego, w tym minimum 3 lata doświadczenia w obszarze wsparcia zarządzania projektami.
  • Bardzo dobre zdolności komunikacyjne i organizacyjne,
  • Umiejętność pracy w zespole.
  • Doświadczenie w obszarze projektów prowadzonych metodykami zwinnymi i waterfall.
  • Dobra znajomość MS Office, w szczególności znajomość MS Powerpoint (potrzeby raportowe) oraz MS Excel (przetwarzanie informacji w oparciu o tabele przestawne, funkcje wyszukiwania i filtrujące).
  • Doświadczenie w tworzeniu raportów i zestawień w ujęciu przekrojowym i analitycznym w zakresie prezentacji informacji zarządczych i statusowych na potrzeby portfela.
  • Znajomość i doświadczenie w zarządzaniu dokumentacją i uprawnieniami na witrynach projektowych opartych o Sharepoint.
  • Mile widziana znajomość rozwiązań klasy PPM - wpierających obszar zarządzania portfelem projektów i indywidualnymi projektami.
  • Doświadczenie w prowadzeniu kontroli zgodności dokumentacji projektowej z przyjętymi standardami procesu zarządzania projektami.
  • Potwierdzona certyfikatami (na poziomie podstawowym) i jednocześnie praktyką znajomość metodyk zarządzania projektami (PRINCE2, PMBoK, IPMA) oraz usługami (np. ITIL).
  • Doświadczenie w zarządzaniu programem oraz portfelem projektów, przeglądy portfela i programu, raportowanie portfela i programu, zarządzanie jakością dokumentacji (raporty statusowe, rejestry i dokumentacja projektowa).

MILE WIDZIANE:
  • Samodzielność, komunikatywność, otwartość,
  • Bardzo dobre zdolności komunikacyjne oraz umiejętności pracy w zespole.

OFERUJEMY:
  • Współpracę pełną wyzwań i nowych możliwości.
  • Atrakcyjne wynagrodzenie na modelu B2B.
  • Relacje oparte na zaufaniu i regułach fair play.
  • Pakiet benefitów, prywatna opieka medyczna i karta MultiSport.
  • Długofalową współpracę przy projektach z różnych branż.

Lokalizacja: Warszawa, Poland