Analityk systemowy / Analityk biznesowy

INFORMACJE O PROJEKCIE:
  • Branża: Finansowa / Bankowość.
  • Typ projektu: Analiza.
  • Lokalizacja: Warszawa / praca w siedzibie klienta.
  • Podróże służbowe: brak.
  • Możliwość pracy zdalnej: Sporadycznie.
  • Język projektu: Polski.
  • Wynagrodzenie: do120 PLN/h + VAT.
  • Długość projektu: 12 miesięcy / możliwe przedłużenia.
  • Start: 01/01/2020.
  • Współpraca typu: B2B .

ZAKRES OBOWIĄZKÓW:
  • Gromadzenie i analiza wymagań biznesowych na etapie inicjalizacji oraz realizacji projektów systemów informatycznych.
  • Opracowywanie ogólnych projektów rozwiązań oraz specyfikacji wymagań funkcjonalnych i niefunkcjonalnych.
  • Wsparcie prac analitycznych realizowanych przez dostawców oraz jednostki banku w celu przygotowania specyfikacji funkcjonalnych i niefunkcjonalnych oraz projektów technicznych systemów IT.
  • Definiowanie i analiza we współpracy z liniami biznesowymi koncepcji, założeń i zasad funkcjonowania procesów bankowych.
  • Współpraca z projektantami oraz architektami firm zewnętrznych, jak również klientami wewnętrznymi z poszczególnych departamentów merytorycznych
  • Przygotowywanie scenariuszy testowych (użytkownika i automatycznych) oraz ich weryfikacja w przypadku współpracy z firmami zewnętrznymi.
  • Przygotowanie założeń do projektu testów automatycznych.
  • Opiniowanie dokumentacji technicznej realizacji projektu, opisu wykorzystywanych technologii, środowiska aplikacyjnego oraz architektury systemu.
  • Realizacja testów funkcjonalnych rozwiązań informatycznych przed przekazaniem ich do testów jednostek biznesowych oraz wsparcie testów akceptacyjnych. prowadzonych przez jednostki biznesowe,
  • Przygotowywanie założeń do wdrożeniowej parametryzacji systemów oraz bieżące wsparcie eksperckie dla jednostek banku w zakresie działania i parametryzacji systemów informatycznych.

WYMAGANIA:
  • Minimum pięć lat doświadczenia na podobnym stanowisku (tj. analityk systemowy, projektant) w tym we współpracy z klientem wewnętrznym / biznesowym.
  • Minimum trzy letnie doświadczenie w projektach organizacyjnych, biznesowych i informatycznych dla branży bankowej/finansowej.
  • Znajomość branży bankowej oraz różnych aspektów działania organizacji (elementy prawne, procesowe, biznesowe),
  • Znajomość zagadnień związanych z inżynierią oprogramowania.
  • Praktyczna znajomość zagadnień związanych z projektowaniem i architekturą systemów IT.
  • Praktyczna znajomość zagadnień związanych z integracją systemów oraz integracją danych, - znajomość wzorców projektowych.
  • Praktyczna znajomość relacyjnych baz danych.
  • Praktyczna znajomość zagadnień związanych z zarządzaniem wymaganiami, zarządzaniem zmianą, - umiejętność zrozumienia oraz rzetelnego i jasnego modelowania i dokumentowania wymagań oraz procesów biznesowych.
  • Znajomość zagadnień związanych z analizą wymagań biznesowych oraz systemowych dla systemów informatycznych; w szczególności umiejętność analitycznego myślenia i precyzyjnego formułowania wypowiedzi.
  • Praktyczna znajomość przynajmniej jednego narzędzia typu CASE.
  • Umiejętność analitycznego myślenia i precyzyjnego formułowania wypowiedzi.
  • Wysoko rozwinięte umiejętności interpersonalne oraz zdolność prowadzenia negocjacji.
  • Bardzo dobra organizacja pracy, szybkie przyswajanie wiedzy, chęć nauki, umiejętność pracy w zespole.

Mile widziane:
  • Doświadczenie w pracy w strukturze macierzowej.
  • Znajomość jednego z języków programowania JEE lub C#.
  • Znajomość BPMN, - znajomość rozwiązań workflow.
  • Znajomość Sparx Enterprise Architect,
  • Znajomość Rekomendacji D, F, J, K, S.

OFERUJEMY:
  • Długofalową współpracę przy projektach z różnych branż
  • Relacje oparte na zaufaniu i regułach fair play
  • Benefity: karta Medicover, karta Multisport
  • Bogaty pakiet relokacyjny oraz program rekomendacji

Lokalizacja: Warszawa, Poland